Afyon ülkemizin en kendisine has kentlerinden bir tanesidir. Kenti iki kelime ifade etmek gerekir ise kaplıca ve kaymak denilebilir.

Kaplıca denilince dünden bugüne akla ilk gelen kentlerden bir tanesidir ve kentte özellikle Sandıklı bölgesinde yer alan kaplıcalar yıllardır insanların gittiği ülkemizin en eski kaplıcaların olduğu lokasyondur.

Son dönemlerde ise Afyon Kütahya yolu üzerinde olan termal kaplıca tesisleri termal su sevmeyenlerin bile otellerin kalitesi ve lüksü ile göz bebeği olmuştur ki Afyon bu bağlamda hızla ilerleyen kentlerin başında geliyor ve sağlık turizmi açısından da öne çıkıyor. 

Afyon bölgesinde yer alan kaplıcalarda bulunan termal suların ise çok sayıda faydası bulunuyor. Biz de bu yazıda bu konuda başlıca bilgileri vereceğiz.

İşte O Faydaları 

Genel anlamda bakıldığında Afyon bölgesinde olan termal sular aşağıda yer alan sağlık sorunlarına bilim insanlarının da ifade ettiği gibi çok iyi geliyor. 

  • Akne, dermotit, egzama gibi muhtelif cilt problemlerine bölgedeki sular iyi geliyor
  • Kalbin daha sağlıklı, daha düzgün çalışmasını sağlıyor. 
  • Termal sular karbondioksit kan dolaşımını düzenliyor
  • Alerjik  üst solunum yolu problemlerini gideriyor
  • Çeşitli türden romatizmal hastalıkların tedavisi için Afyon kaplıcaları ideal
  • Elbette kadın hastalıkları olan kadınlar da kente geliyor ve bölgedeki suların faydasını görüyor
  • Afyon termal suları pH açısından yüksek olduğu için cildi ekstra nemlendiriyor ve cildin çok daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor.
  • Eklem sorunları olanlar özellikle ilerleyen yaşlarda bu bölgedeki termal otellere gelerek bu sorunun ortadan kalkacağını biliyorlar
  • Ortopedik olarak ortaya çıkan travmalar için de ideal olan bir bölge 

Yukarıda yer alan bilgilerden de anlaşılacağı üzere Afyon termal oteller çok fazla insanın sağlığına faydası olan işletmeler. Bu yüzden de hemen her yaştan insanlar tarafından tercih ediliyor. Özellikle kendisine has konsepti ve hijyenden ödün vermeyen anlayışı ile Dündar Termal Otel bölgenin tüm mevsimlerinde, her yaştan, her kesimden insanın en çok tercih ettiği oteller arasında ilk sırada. Ulaşımı kolay, yer itibarıyla da oldukça merkezi olan bir noktada. Fiyatının uygun olması ise oteli cazip hale getiren bir diğer sebep. Kentin bu sağlıklı sularından en temiz, en güvenilir biçimde yararlanmanın yolu.