Stres ve gürültülü şehir hayatından uzaklaşmak isteyen herkesin tercih edebileceği bir tatil alanıdır. Hareketsizlik ve vücutta bulunan metabolik faaliyetler, olumsuz bir şekilde kişiyi etkilemektedir. Bunun sonucu olarak bireylere birçok olumsuz rahatsızlıklar ve fiziksel durumlar yüklenmektedir. Bu durumlar;

 • İştahsızlık,
 • Baş ağrısı,
 • Kabızlık,
 • Mide ve bağırsak tembelliği,
 • Safra kesesi tembelliği,
 • Safranın koyulaşması,
 • Karaciğer hücrelerinin tembelleşmesi,
 • Böbrek faaliyetlerinin zayıflaması

olarak sayılabilir. Bunlar dışında, sinir ve strese bağlı gerçekleşen bozukluklardan da kurtulmak için termal otelleri seçmek mümkündür.

Ülkemizde bulunan imkanlara bakıldığı zaman kaplıca ve termal alanların kullanılabilir olması dikkat çekmektedir. Termal sular, insan sağlığını olumlu yönde etkileyen terapi niteliği taşımaktadır. Fiziksel ve ruhsal açıdan yüksek oranda iyileştirici, arındırıcı ve tedavi edici özellikler taşımaktadır. Yer altından gelen şifalı sular, oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. En yaygın olarak Afyon ilinde tercih edilmektedir. Afyon termal kaynaklar, tercih ettiğiniz otel veya termal villa içerisinde bulunan misyona özel kullanım imkanı sunmaktadır. Bireysel istek ve tercihleriniz doğrultusunda seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Masajdan çamur banyosuna, içme kürlerinden solunum yolu ile yapılan kürlere, psikoterapiden sihirli bir arınmışlığa kendinizi teslim edebilirsiniz. Bu teslimiyet sonucunda hem fiziksel hem de ruhsal olarak sağlık kazanacaksınız.

afyon termal villa

afyon termal villa

               Afyon termal suları, sağlığı yerinde olmayan insanlar dışında sağlıklı olan bireyler tarafından da tercih edilebilir. Dinlenme amaçlı da tercih edilen termal villa ve oteller, hoş ve keyifli bir tatil yapma imkanı sunmaktadır. Rahatsızlığı olan bireylerin Afyon termal otelleri tercih etmelerindeki sebepler;

 • Nörolojik hastalıklardan kurtulmak,
 • Cilt hastalıklarından kurtulmak,
 • İskelet sistemi rahatsızlıklarından kurtulmak,
 • Stresten uzaklaşmak,
 • Fıtık ile ilgili deva bulmak,
 • Kas sistemi rahatsızlıklarından kurtulmak,

olarak sıralanabilir. Dündar Termal Villa Otel, villa konsepti ile müşterilerimize hizmet vermektedir. Tesis içerisinde bulunan villalarda, bir evde bulunması gereken bütün ihtiyaç ürünleri bulunmaktadır. Kendinizi yenilenmiş hissedebilmek adına tesisimizi tercih edebilirsiniz. Tesisimizde konaklayan müşterilerimiz, tesisimize çok az bir mesafede bulunan Afyon’un en büyük açık hava alışveriş merkezinden ve at çiftliğinden de faydalanabilirler. Ailenize keyifli vakit geçirmek ve güzel bir tatil dönemi yaşamak için iyi bir tercih olacaktır. Sosyal aktivite bakımından ve zamanı iyi değerlendirmek açısından arkadaşlarınız ve aileniz ile birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz.

afyon termal hamam

Afyon termal havuz

Dünya üzerinde termal suların ve kaplıcaların bulunduğu ülkeler ve yerler, Türkiye kadar kapsamlı hizmet olanağı sunmamaktadır. Bu sebepten dolayı, yurt dışından da ülkemize termal turizm amaçlı birçok turist gelmektedir. Ankara, Denizli, İzmir gibi illerde bulunan termal oteller dışında ülkemizde en bilinen termal turizm Afyon’da yaşanmaktadır. Ciltlerde bulunan toz ve toksinlerden kurtulmanın en güzel yolu olan termal suların şifası, önceleri mevcut sağlık şikayetlerini gidermek için kapıları çalınan tesis olsa da günümüzde, şehrin karmaşasından sıyrılıp, hem beden hem de ruh yorgunluğunu atmak için tatilcilerin tercih ettikleri tatil mekanı haline gelmiştir.

Sağlık kaynağı olarak gösterilen Afyon termal villalar, tatilcilerin farklı beklentilerini karşılamak için de sürekli gelişim göstermektedir. Termal tesis içerisinde bulunan hizmet kalitesi, kaplıca hizmeti ışında spa, kür, sauna, masaj ve buhar hizmeti gibi dünya standartlarına uygun farklı hizmetlerden de oluşmaktadır. Yıl içerisinde tatil yapabilmek için, yazın sıcağından bunalacağınız günü beklemeyin. Afyon termal tesisler sayesinde senenin on iki ayı, tüm imkanları ile hem vücudunuza hem de ruhunuza hizmet vermek adına sizleri beklemektedir.