Türk-hamamı-termal-havuz 2

Kış ayları geldiğinde hepimiz gidecek yer ararız. Kış aylarında artan ağrılarımız ve sızlayan kemiklerimiz. Aklımıza ilk olarak kaplıca tatilini getirir. Hem ailemizle bir arada olabileceğimiz hem de bedenen ve ruhen dinlenebileceğimiz bir tatil yapmamız mümkündür.

Kaplıca tatili denilince de aklımıza ilk olarak Afyon gelir. Afyon kaplıcaları bugün yalnız Türkiye’de değil dünyada adını duyurmuş hem yurtdışından hem de yurt içinden pek çok turisti ağırlamaktadır.

Diğer kaplıcalar gibi Afyon’da da kullanılan termal sular pek çok mineral ve tuz içermektedir. Termomineral olarak da adlandırılan bu suların içerdiği minerallerden bazıları sülfat, bikarbonat, magnezyum, kalsiyum ve klorürdür. Bir suyun termal su sayılabilmesi için çıktığı yerden 20°C ve üzerinde sıcaklıkla çıkması gerekmektedir.

afyon-termal-havuz-1

Kaplıcalar antik Yunan şehir devletlerinden bugüne kadar varlıklarını sürdürmüştür. Roma şehirlerinde insanları tedavi etmek için kullanılan bu şifalı sular bugün de pek çok hastalığın tedavisinde önerilmektedir. Özellikle iltihaplı romatizma türleri, kas rahatsızlıkları, spor yaralanmaları, kireçlenme, çalışma hayatına bağlı olarak oluşan bel ve boyun rahatsızlıklarında tıbbi tedavilerin yanı sıra önerilmektedir.

Kaplıca tatilleri aynı zamanda tüm ailenin bir arada olduğu eşsiz tatillerdir. Aile büyüklerinin de katıldığı kalabalık aile tatilleri için çok güzel bir alternatiftir.

Kaplıcaya gitmek için illa ki hasta olmanıza da gerek yoktur. Kendinizi dinlemek vücudunuzu dinlendirmek, ruhen ve bedenen dinlenmek için de kaplıca tatilleri eşsiz bir alternatiftir.

dundar_termal_giris

Afyon termal oteller hususunda son derece zengin bir bölgedir. Her yıl çok sayıl çok sayıda turisti ağırlayan bu şehirde farklı tercihlere uygun oteller bulmak mümkündür.

Dündar Termal Villa Otel Afyon kaplıca oteli olarak size ailenizle birlikte evinizin rahatlığında bir tatil imkânı sunmaktadır. Her biri son derece güzel dizayn edilmiş 6 kişilik villalarda konaklama yapılmakta ve villanın içerisindeki kaplıca havuzuna girilebilmektedir. Sadece kendi ailenizin üyeleri ile size özel havuzunuza girmek sizi rahatlatacak ve suyun tadını çıkarmanızı sağlayacaktır.

Tam donanımlı mutfağınızda istediğiniz türde yemekleri yapabilir, isterseniz mutfak balkonunuzda mangal yakabilirsiniz. Afyon termallerinden ailece faydalanacağınız rüya gibi bir tatil arıyorsanız bizi arayın. Sizi yıllarca hafızalarınızdan silinmeyecek bir tatil deneyimi yaşatalım.