Ülkemizin her köşesi ayrı bir cennet gibi bazı kentler bir kelime ile anlat dediğinde herkes tarafından bariz bir yönleri ile öne çıkıyor. İşte o kentlerimizin başında Afyon kenti geliyor. Afyon ülkemizde kaplıca denilince ilk adres. Üstelik ülkemizin bu alanda başkenti demek de abartı olmaz.

odasında termal havuzlu otel

Kentin içinde, Gazlıgöl mevkisinde, elbette Sandıklı da irili ufaklı farklı konseptlerde termal tesisler var. Bu tesislerin pek çoğununun odasında ise termal havuz bulunuyor. Bu ise bir başka konfor ve güzellik yaratıyor.

İnsanlar Neden Odasında Termal Havuz Olan Otelleri Tercih Ediyor?

İnsanlarında odasında termal havuz olan oteller seçmesinin belli başlı nedenleri bulunuyor. Bunlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Daha lüks bir ortamda termal sulardan yararlanmak isteyenler için bu tarz oteller biçilmiş kaftan oluyor ama elbette tek neden bu değil.
  • En önemli nedenlerin başında hijyen konusu geliyor. Bu tarz otellerde daha önce kalanların da çok iyi bildiği üzere kişiye özel havuzlar olduğu için kişiler odalarında yer alan havuzları istedikleri zaman termal şifalı su ile dolduruyor. Sonrasında boşaltıyor. Böylece çok daha temiz ve sağlıklı bir biçimde şifalı sulardan, üstelik istediği zaman yararlanma olanağı oluyor.
  • Özellikle ailece gelip, İslam dininin tüm kurallarını harfiyen uygulamak isteyenler de bu otelleri tercih ediyor.
  • Tek başına gelip, gözlerden uzak tatil yapmak, kafasını dinlemek isteyenler için de ideal olan bir ortam yaratıyor.
  • Kullanım kolaylığı ise işin bir diğer önemli olan boyutudur.

Özellikle Afyon Kütahya yolu üzerinde villa konseptinde hizmet veren otellerde bu olanaktan çok daha fazla yararlanma şansı bulunuyor. Bu alanda verilecek en iyi örneklerden bir tanesi de Dündar Termal Otel.