Termal Otel ve kaplıca kavramları, halk arasında “şifalı su” özelliği sebebiyle sadece belirli bir yaşın üstündeki kişileri ilgilendiren bir tatil şekliymiş gibi düşünülmüştür. Fakat, uzmanların özellikle üstünde durdukları gerçek şu ki; En dinlendirici tatillerin başında doğa tatili gelir ve bu tatil şeklinin bedene en çok dinginlik kazandıran ve gençleştiren türü de termal otel’de ve kaplıca’da yapılan tatildir.

Afyon Termal Otel olarak biz, sizler için kendi sektörümüzde genel bir araştırma yaptık ve ortalama termal otel fiyatları hakkında genel bir fiyat aralığı çıkardık. Aslına bakarsanız, termal otel fiyatları her bölgeye ve otelin kalitesine göre değişkenlik gösterse de ülke genelinde ortalama bir fiyat çıkarmak ve termal tatil yapmak isteyen vatandaşlarımızı bilgilendirmek bizim için büyük önem arz ediyor.

Buna göre;

Ortalama bir termal otel’de tatil yapmanın tek kişi için maliyeti günlük 120 TL + KDV’den başlayıp 600 TL + KDV’ye kadar artan bir ivme gösteriyor. Fakat, bizim tarzımızda hizmet veren villa tipi işletmelerde bu fiyat tek bir Villa’da gecelik ödemeye tekabül ediyor. Bu da demek oluyor ki; Termal Otel’de 4 kişinin yapacağı bir tatilin geceliği ortalama 700-800 TL arası bir fiyata mal olacakken bizim tarzımızda hizmet veren yerlerde içinde 4 kişi kalabileceğiniz tek bir Villa’nın günlük fiyatı 250 TL civarlarında olabiliyor. Bu bağlamda eğer Termal tatil yapmak istiyor ama bütçe konusunda sorun yaşıyorsanız sizin için en ideal tatilin Termal Villa tarzı tatil olduğunu belirtmek isteriz.

İyi tatiller dileriz.