Son yılların en trendi olan, yediden yetmişe herkesin gerek hafta sonlarında, gerek özel günlerde, gerek iş amaçlı olarak yaptıkları tatillerinde öne çıkan otellerin başında termal otel olarak adlandırılan içinde ama kendi odasında, ama otelin ilgili bölümlerinde bölgenin şifalı sularının olduğu oteller karşımıza çıkıyor. Üstelik termal otellerbulundukları konuma göre birçok sağlık sorununa da iyi geliyor.

Ülkemizin zaten termal sular açısından tam bir cennet ve ülkemizin birçok yerinde termal tesis bulunuyor. Üstelik arz talep meselesine bağlı olarak çok özel insanların hep gelmek isteyeceği oteller de karşımıza çıkıyor. Biz de bu yazıda Afyon bölgesinde olan, alanında farkındalık yaratan Dündar Termal Otel hakkında bilgi vereceğiz. Ama öncesinde Afyon kenti hakkında bilgi vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir.

Afyon ülkemizde kaplıca denilince akla ilk gelen bölgelerden bir tanesi. Sandıklı bölgesinde çok farklı sağlık sorunlarına iyi gelen oteller bulunuyor. Bunun yanında Afyon Kütahya yolu üzerinde olan bölge de yine şifalı sular açısından son derece zengin ve birçok sağlık sorununa iyi gelen otel var. Bilim insanları tarafından da bu suların faydası kanıtlanmış durumda. Afyon denilince zaten akla ilk gelen kavramların başında termal tesisler geliyor.

Dündar Termal Otel Farkı

Nitekim Dündar Termal Otel de bunlardan bir tanesi. Afyon Kütahya yolu üzerinde yer alıyor. O yüzden ulaşımı son derece kolay. Kendi aracınız ile gelebileceğiniz gibi otobüsle de gelebilirsiniz. Otogara indikten sonra taksiye çok az bir ücret ödeyerek de kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otel insanlara tam anlamı ile huzur veriyor. Dahası çok farklı beklentilere aynı anda yanıt veriyor. 4 farklı konseptte konaklama olanağı var. Tek başınıza, iki kişi ya da ailece gelmeniz halinde birlikte kalabileceğiniz villa olarak yapılmış evler var. Bu evlerin bazılarında jakuzi bulunuyor. Ayrıca tüm villalarda villaya özel havuz böylece siz kendi evinizde ne zaman dilerseniz termal şifalı su kullanabiliyorsunuz.  Otelde bulunan suyun romatizma hastalığı, solunum, sindirim, şeker gibi hastalıklara iyi geldiği biliniyor. 

Bunun dışında otelde normal klasik otel tarzında odalar da mevcut ve bu odalarda da yine termal sular mevcut. Otel alanında sahip olması gereken tüm belgelere sahip iken hijyen ve temizlik açısından da son derece üst düzeyde olan bir yerdir. 

Tüm mevsimlerde açık olan Dündar Termal Otel fiyat açısından da son derece uygun bir ücrete sahiptir. Özellikle kalabalık gruplar villa kiraladığı zaman hangi sezon olursa olsun son derece ekonomik bir biçimde kalmakta, hem dinlenmekte, hem de sağlık sorunları varsa giderilmektedir. Otelin diğer sosyal olanaklarına da bakıldığında hiç sıkılmadan uzun süre kalmak mümkündür.

Termal Oteller Seçilirken Bilinmesi Gerekenler

Dündar Termal Otel ölçeğinden yola çıkarak termal otel seçerken nelere dikkat edilmeli sorusuna verilecek yanıtlar şunlardır:

  • Mutlaka hijyeninden ve temizliğinden emin olunmalıdır
  • Ulaşımı kolay olmalıdır
  • Firma ile ilgili farklı sitelerden yorumlara bakılmalı ve karar ona göre verilmelidir
  • Sağlık sorunu için gidiliyor ise o sağlık sorununa iyi geliyor mu ona bakılmalıdır
  • Elbette bir fiyat araştırması yapılmalıdır
  • Sizin beklentilerinize uygun bir konsepti var mı ona bakılmalıdır
  • Otel bünyesinde yemek çıkıyor ve yakın mesafede restoran yok ise mutlaka otelin restoranı hakkında bilgi sahibi olunmalıdır
  • Olabildiğine butik hizmet veren yerler tercih edilmelidir
  • Çalışan personeller hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır.